Facebook

YouTube

Newsletter

katalogi

Zaloguj się do strefy klienta.

Zaloguj się do strefy dealera.

koszyk

Inżynier Sprzedaży - praca

 Wymagane dodatkowe umiejętności: obsługa komputera
Uprawnienia: prawo jazdy kat. B
Doświadczenie zawodowe: mile widziane doświadczenie w handlu
Znajomość języków obcych: j. angielski komunikatywny (rozumienie tekstów technicznych, korespondencja mailowa)

INŻYNIER SPRZEDAŻY/ Konsultant w zakresie sprzedaży asortymentu dla dietetyków, żywieniowców, lekarzy i branż sportowych (siłownie, fitness)
to zawód który jest połączeniem funkcji sprzedażowych z fachową wiedzą dotyczącą specyficznego asortymentu firmy . 
Zakres obowiązków inżyniera sprzedaży jest trochę zbliżony do przedstawiciela handlowego.
Jednak osoba pracująca na tym stanowisku musi znać bardzo dobrze oferowane produkty, prowadzić doradztwo techniczne. Inżynier prowadzi promocję i sprzedaż produktów firmy w oparciu o profesjonalną wiedzę (specjalista z wyższym wykształceniem kierunkowym). Poza tym niezbędna jest umiejętność rozmowy i kontaktu z ludźmi oraz komunikatywna znajomość angielskiego - do kontaktu z dostawcami z całego świata, częste wyjazdy na konferencje krajowe, szkolenia produktowe i sprzedażowe. Jak każdy handlowiec musi na bieżąco realizować plany sprzedaży, nawiązywać i utrzymywać kontakty handlowe.
Tam, gdzie należy przekonać klienta, że zastosowane w produktach rozwiązania techniczne potrafią znacząco wpłynąć na jakość sposobu pracy - inżynier sprzedaży ma szerokie pole do popisu. Często jego rola, poza nawiązywaniem i utrzymywaniem kontaktów handlowych z klientami, przyjmuje również charakter konsultanta, organizatora i prowadzącego szkolenia dla użytkowników urządzeń, Inżynier sprzedaży często udziela klientom wsparcia technicznego. 
Organizowanie seminariów, prezentacji, stanowisk targowych i ich obsługa - należą również do zakresu obowiązków.

Wymagania: 
Praca ta łączy w sobie aspekt handlowy oraz wysokie kwalifikacje techniczne i wymaga często zaawansowanej wiedzy inżynierskiej. Podczas prezentacji oferowanych produktów trzeba wykazać się fachowością, a w przypadku klientów, dla których operowanie zaawansowanymi pojęciami technicznymi jest uciążliwe - również umiejętnością przedstawienia trudnych problemów technicznych w sposób jasny i zrozumiały. Przydatne w tej pracy okazują się więc umiejętności prezentacyjne. 
Praca jaką wykonuje inżynier sprzedaży w wyznaczonym zakresie wymaga samodzielności. Korzystnymi cechami są łatwość nawiązywania kontaktów, znajomość technik negocjacyjnych, technik sprzedaży, elokwencja. Pracujący w tym zawodzie muszą też być gotowi na częste wyjazdy służbowe. 
Aby wykonywać tę pracę niezbędne są kwalifikacje zawodowe zgodne z profilem działalności firmy: żywienie człowieka, dietetyka, kierunki medyczne, sportowe. Dodatkowym atutem są wszelkie studia czy kursy o charakterze ekonomicznym, sprzedażowym i menedżerskim. 

Ogólny zakres obowiązków:
  • profesjonalne doradztwo merytoryczne i techniczne w zakresie oferowanego asortymentu,
  • przygotowywanie ofert indywidualnych (realizacja planu sprzedaży); utrzymywanie długotrwałych dobrych relacji z klientami
 
Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego na: biuro@vitako.pl
 
Powrót

KALENDARIUM WYDARZEŃ

baty
activinsights
dietetica
dksh
mesimedical
jawonmed
juwell
impedimed
selvas
aminogram (ebiody)
trystom
Copyright 2015 © Vitako.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: INTERPROG Krzysztof Krotowski